Допомога

Інструкція користувача

Для зручності використання доступна функція завантаження інструкціїАвтоматизована геоінформаційна система природного середовища Запорізької області має зручний та інтуїтивно-зрозумілий інтерфейс для користувача, завдяки чому кожен бажаючий може отримати вільний доступ до відкритих даних та інформаційних ресурсів Запорізької області.Як скористатись категоріями наборів даних?

Для зручності користування у верхній частині порталу розміщені три категорії з відповідними наборами даних: Захист довкілля, Містобудівний кадастр, Адресний реєстр. (див. Рис. 1.)Рис. 1. Розташування категорій наборів данихТакож на головній сторінці розміщено елементи з Підсистем «Ведення бази даних екологічного фонду» та «Містобудівний кадастр». (див. Рис. 2).
Рис. 2. Елементи (набори даних), з яких можливий перехід до загальної інформації про набір

 


При натисненні на елемент користувач потрапляє на сторінку метаданих набору даних, і має можливість переглянути об’єкти на загальній карті або підключити шари до інструментальних ГІС за допомогою вказаних геосервісів. (Рис. 3.)

Також присутня можливість завантаження набору даних, де така можливість передбачена адміністратором Системи.

Рис. 3. Приклад відображення сторінки метаданих набору даних
Реєстри

Пункт головного меню «Реєстри» дозволяє переглянути загальний список наборів даних, які представлені в Системі (Рис. 4.).


Рис. 4. Приклад інтерфейсу «Реєстри»Кожен набір даних можливо переглянути на карті, для цього необхідно натиснути на кнопку .

Для перегляду об’єктів у вигляді списку необхідно натиснути на кнопку .

Щоб переглянути метадані, користувач повинен обрати .

Також присутня можливість відсіювати (фільтрувати) набори даних за декількома параметрами, наприклад, якщо користувач прагне обрати тільки набори даних, що стосуються Адресного реєстру, необхідно обрати відповідний пункт меню (див. Рис. 5.)


Рис. 5. Обрати набір даних
Карта

Перехід до карти можливий або із меню реєстрів (див. розділ «Реєстри»), або із пункту головного меню «Карта» (див. рис. 6).
Рис. 6. Розташування розділу «Карта» в головному меню геопорталуСторінка карти, що відкрилась, складається з декількох елементів, розташування яких на сторінці зображено на рис. 7.
Рис. 7. Карта та її основні функціональні особливості1 – Верхня панель геопорталу, що дозволяє користувачу переходити на інші сторінки;

2 – Блок ввімкнення нових шарів;

3 – Натиснення на карті та отримання інформації про земельну ділянку з публічної кадастрової карти, якщо така земельна ділянка наявна в місці натиснення користувача;

4 – Оновлення всіх шарів, відімкнення всіх доданих користувачем;

5 – Загальна панель шарів, доданих на карту;

6 – Панель дії до конкретного шару;

7 – Геолокація та приближення/віддалення карти;

8 – Відображення карти;

9 – Панель додаткових дій на карті.


Новини

Для доступу до розділу «Новини» необхідно у головному меню порталу обрати відповідний розділ меню (див. рис. 8).
Рис. 8. Пункт меню «Новини»Даний розділ заповнюється та актуалізується новинами містобудівної сфери, сфери захисту довкілля тощо. Конкретний перелік новин визначається Відповідальними органами Запорізької обласної державної адміністрації.
Рис. 9. Приклад розділу меню «Новини»